Háčkování a různé tvoření nejen na panenky Barbie
andílci.JPG
Pro nejhodnější sestřičky z nemocnice U sv. Anny.
Andílek z korálků

Andílek z korálků

Zveřejňuji návod na andílka z korálků. Je naprosto jednoduchý,, zvládly ho i menší děti v našich podzimních dílničkách.

Budete potřebovat včelařský drátek tenký 0,3mm, perličky 6mm na tělíčko - celkem 27ks, menší, asi 4mm na ručičky - 2 ks, rokajl 3mm na křidýlka , 1 perličku velkou 10mm na hlavičku a kaplík.
Nejprve ustřihneme drátek dlouhý asi 60 cm. Na drátek navlékneme 11 korálků, perliček 6mm a to tak, abychom je měli uprostřed drátku.
Nyní provlékneme 1 konec drátku nazpět pěti korálkami jakoby do kříže.Z každé strany nám musí koukat drátek. Takže máme 1. řadu tvořenou 6korálkami a druhou 5korálkami.
3.řada: na jeden konec drátku navlékneme 4 korálky a druhým koncem drátku tyto 4 korálky provlékneme opačným směrem.
4.řada:  navlékneme 3 korálky a druhým drátkem provlékneme nazpět. Drátek stále utahujeme, aby bylo tělíčko pevné.
5.řada: navlékneme 2 korálky a druhým drátkem zpět.
Nyní vytvoříme ručičky: na jeden konec drátku navlékneme 3 perličky 6mm a jednu 4mm a dále provlékneme drátek nazpět 3 vetšími perličkami na drátku. Stejně tak vytvoříme i druhou ručičku.
Nyní navlečeme na jeden drátek 10rokajlů a 9. rokajlem provlékneme drátek nazpět. navlékneme dalších 10 rokajlů a drátek provlékneme 1. rokajlem u tělíčka. Stejně tak vytvoříme druhé křidýlko.
Pokračujeme tělíčkem: navlékneme 1 korálek 6mm a druhým drátkem provlékneme nazpět. Oba drátky nad tímto korálkem stočíme, na ně navlékneme kkorálek 10mm, máme hlavičku a celého andílka zakončíme kaplíkem a očkem, které vytvoříme za pomocí ketlovacích kleští a omotáním konce drátku. Nemáme-li kleště, stačí třeba jehlice, či háček, kolem kterého drátek omotáme.
PŘEJI HODNĚ ZDARU!!!!
KLIKNĚTE NA ODKAZ

KLIKNĚTE NA ODKAZ

timotosi@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one